Dry Needling Modul 2 Bergen, 12.-13. januar 2024

Dry Needling Modul 2

Bergen, 12.-13. januar 2024

Varenr: 120557
5 000,-
-+
BeskrivelseDokumenter
Beskrivelse

Tidspunkt: 12. januar kl. 14-21 og 13. januar kl. 08-18

Omfang: 17 timer

Sted: Bergen Idrettsklinikk, Nordåsveien 44, 5235 Rådal

Pris: Kr. 5000 | 30% studentrabatt. Skriv kommentar i kassen, så korrigeres beløpet før det faktureres eller trekkes fra kortet ditt.

Inkludert: Mat, utstyr og kursmateriell

Kursansvarlig: Fysioterapeut Arild Solheim og kiropraktor Jørgen Stein.

Forbehold om nok påmeldte til gjennomføring. Kostnader til reise/opphold refunderes ikke av AlfaCare ved utsettelse. Spør oss gjerne om status når du melder deg på.

Kurs i muskulære smertesyndrom og triggerpunktbehandling med nåler - Modul 2

Kurset vil gi en videreføring i triggerpunktteori, hvordan dem blir diagnostisert og hvordan dem blir behandla. Teorien vil også inneholde oppdatert forsking innenfor området.

Det meste av kurset er av pratisk art.

Kurset bygger videre på Modul 1. Det er derfor et krav at en har gjennomført Modul 1 eller tilsvarende kurs tidligere. Kravet er satt for at du som deltaker skal ha gode nok forkunskaper til å godt utbytte av kurset.

Dry Needling krever god anatomisk forståelse. Du må være utdannet fysioterapeut, kiropraktor, manuellterapeut, naprapat eller lege, eller være siste års student eller turnuskandidat innenfor disse fagområdene for å delta på dette kurset.

Sammenlignet med Modul 1 vil vi gå gjennom flere og dypere strukturer i hode, kjeve og nakke, i tillegg til bekken og glutealregion. Det vil også bli gått gjennom flere strukturer i lysk, legg og fot.

Det blir lagt vekt på differensialdiagnostiske vurderinger i forhold til smerte og funksjonsuroing i nerve- og muskelskjelettsystemet.

Kursinnhold

Fredag 14.00 – 21.00

14.00 – 14.15: Deltagernes erfaringer med bruk av nåler i klinisk praksis.

14.15 – 14.45: Smerte- og triggerpunktteori - hva vet vi per i dag?

14.45 – 15.15: Hvorfor er nålebehandling effektivt? Hva sier forskningen?

15.30 – 18.00: Praktisk trening: ansikt, kjeve og nakke

18.00 – 18.30: Lunsj

18.30 – 20.00: Praktisk trening: skulder, bryst og albue og arm.

20.00 – 20.30: Praktisk trening fortsetter: segmental behandling i thoracal- og lumbalcolumna.

20.30 – 21.00: IES – Intramuskulær Elektrisk Stimulering. Innstilling, bruk og behandling.

Lørdag : 08.00 – 18.00

08.00 – 11.00: Praktisk trening: dyp glutealmuskulatur (piriformis, gemelli m.fl.).

11.15 – 12.00: Differensialdiagnostikk ved utredning av myofascielle smerter

12.00 – 12.45: Lunsj

12.45 – 14.30: Praktisk trening: kne, legg og fot ( popliteus, tibialis post, abd hallucis m.fl)

14.45 – 16.30: Praktisk trening fortsetter.

16.30 – 17.00: Oppsummering, spørsmål og avslutning.

Om instruktørene:

Arild Solheim

Fysioterapeut og prestasjonsfremmer. Innehaver av Bergen Idrettsklinikk. Jobber til daglig med både akutte og langvarige plager i muskel og skjellett apparatet. Spesiell interesse innen behandling og rehabilitering av idrettsskader. 16 års erfaring med bruk av nåler i behandling av myofascielle triggerpunkter. Kursholder siden 2011.

Jørgen Stein

Kiropaktor MNKF. Utdannet ved Syddansk Universitet i Odense. Medeier av NEMUS Nesttun og NEMUS Arna. Jobber til daglig med både akutte og langvarige problemstillinger i muskel og skjelett apparatet. Spesiell interesse for ekstremitetsplager. 11 års erfaring med bruk av nåler i behandling av myofascielle triggerpunkter. Kursholder siden 2011.

Dokumenter
122084
Varen er på lager.
Varen er bestilt fra leverandør og leveringsdato er bekreftet.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varen må bestilles fra leverandør.
Varen befinner seg på fjernlager.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varene bestilles fra vår leverandørs lager.
Ubekreftet - Ta kontakt med kundesenter for nærmere informasjon.