Bauerfeind ManuLoc Fingerstøtte

m/ Stropp | Titan | Str. Small / 1

Varenr: 12953420080001
Bauerfeind ManuLoc Fingerstøtte m/ Stropp | Titan | Str. Small / 1 Bauerfeind ManuLoc Fingerstøtte m/ Stropp | Titan | Str. Small / 1 Bauerfeind ManuLoc Fingerstøtte m/ Stropp | Titan | Str. Small / 1
1 029,-
-+

Er du terapeut, kiropraktor, lege, ortopediingenør, idrettsklubb, treningssenter, institusjon, etc? Husk å registrere bedriftskonto / logge inn for å se dine priser! 

Fingerstøtte med stropp til ManuLoc-ortoser

Den avtakbare fingerstøtten til ManuLoc long Plus og ManuLoc Rhizo long Plus immobiliserer andre til femte finger ved hjelp av en bred stropp. Fingerstøtten er justerbar og gjør det mulig å immobilisere håndledd- og fingerledd enten i nøytral stilling eller i Intrinsic Plus-stilling. Intrinsic Plus-stillingen bidrar til å forhindre forkortning av kapsulære ligamenter og reduserer dermed risikoen for skader som kan oppstå som følge av immobilisering.

Fingerstøtten er utstyrt med en skinnekonstruksjon som kan settes inn i en velourlomme langs ManuLoc-ortosen og festes sikkert på plass. Den leveres i to størrelser:

  • Størrelse S: beregnet for håndlengde inkludert fingre opptil 18 cm
  • Størrelse L: beregnet for håndlengde opptil 19,5 cm

Begge størrelser passer til ortoser i størrelse 0–3. Som hovedregel anbefales størrelse S til ortosestørrelse 0 og 1, og størrelse L til ortosestørrelse 2 og 3 for både ManuLoc long Plus og ManuLoc Rhizo long Plus.